BIEGNĄCE ŚWIETLIKI ZAJAŚNIAŁY W KRAKOWIE!

Ponad 600 biegaczy i kilkudziesięciu zawodników Nordic Walking zgromadził pierwszy Krakowski Bieg Świetlików, zorganizowany w najdłuższą noc roku na krakowskich Bulwarach Wiślanych. Już od godziny 14 w Biurze Zawodów, za które tego dnia służyła klubokawiarnia Forum Przestrzenie zaczęli gromadzić się pierwsi zawodnicy, spośród których wielu przygotowało na ten bieg specjalne iluminacje świetlne. Niektórzy do ostatniej chwili czynili szczegółowe poprawki w świecących kostiumach, nadając im krakowskiego szyku i blasku. Chwilę po godzinie 18:00 spiker wypowiedział słowo klucz - START - a świecący orszak pomknął błyszczącym w świetle księżyca bulwarem nad Wisłą. Niespełna dziesięciokilometrowa trasa składała się z dwóch pętli, poprowadzonych brzegami królowej polskich rzek, dzięki czemu uczestnicy poza rywalizacją sportową, mogli skupić się na wyjątkowym widoku setek, a kto wie czy nie tysięcy świecących, migających i pulsujących świateł. W sportowej rywalizacji w Krakowskim Biegu Świetlików najlepsi okazali się Jakub Woźniak 00:32:55 (AZS AGH Kraków), Artur Kern 00:33:45 oraz Grzegorz Opiał 00:35:11 (KKB Dystans Kraków). Wśród Pań zwyciężyła Gabriela Rolka 00:39:05 (Metropolia Nieruchomości Kraków) przez Aleksandrą Jachimczyk 00:40:27 i Justyną Woźniak 00:41:46 (Granpol Sławno). W głównej konkurencji zawodów, jaką była rywalizacja pod patronatem Antyradia o najciekawszą iluminację świetlną bezdyskusyjnie najlepszy okazał się Mirosław Madej, który zamienił się w tego dnia w świecącą kulę, która pokonała cały dystans 10 km nieustannie mieniąc się na niebiesko. Pomysł,  wykonanie oraz trud niesienia tej okazałej konstrukcji - to bez wątpienia był tego dnia klucz do sukcesu. Koniecznie trzeba dodać, że wielu zawodników przygotowało na ten dzień coś specjalnego. Na trasie spotkać można było biegnący Zakon Krzyżacki, Mikołajów, renifery, szkielety, świecące króliki i innych bohaterów.  

 

Grudniowa noc wcale nie musi być ciemna - ta krakowska tego dnia była wyjątkowo jasna dzięki uczestnikom Krakowskiego Biegu Świetlików. 
 
W organizację biegu włączyli się Antyradio, Oshee, Park Wodny Wellness Club, Forum Przestrzenie, Beskid SKI, Beski TV, Firma Vitus, a także wolontariusze z Fundacji Silesia Pro Active, Ochotniczej Grupy Ratowniczej z Rabki-Zdrój, ZHP Hufiec Podgórze oraz Hufiec Nowa Huta.
grudnia
12, 2013

Komentarze

Napisz odpowiedź


Kod CAPTCHA

Kliknij w obrazek, żeby zobaczyć nowy kod.