FAQ (frequently asked questions)

PYTANIA DOTYCZĄCE BIEGU

Co to jest KRAKOWSKI BIEG ŚWIETLIKÓW?

To unikalna impreza dla każdego, kto lubi się ruszać oraz dobrze bawić. Bieg i marsz Nordic Walking będzie nie tylko okazją do sprawdzenia swoich możliwości, ale przede wszystkim do wyjątkowej zabawy na świeżym powietrzu z rodziną i przyjaciółmi. Każdy biegnący/ maszerujący będzie częścią świetlistego korowodu na krakowskich bulwarach wiślanych. Dwie pętle sprawią, że zawodnicy będą widzieli światła biegnących po drugiej stronie Wisły, a całość nabierze wyjątkowej oprawy. Impreza będzie miała swój ciąg dalszy przy lampce grzanego wina, kuflu piwa lub kubku gorącej herbaty zawodnicy będą mogli spędzić miło czas. 

 

O co chodzi z tą iluminacją?

Każdy zawodnik startujący powinien posiadać jakiś element świecący. Może to być najprostsza latarka, czy pojedynczy element świecący np. czołówka, czapka, czy rogi, ale mogą to być także bardziej wyrafinowane formy świecące: iluminacje LED, światła stroboskopowe, itp. Organizator rozpisując konkurs na najładniejszą iluminację zachęca do „popuszczenia wodzy” fantazji.

W tej grze jedynym ograniczeniem, zgodnie z regulaminem, jest zakaz używania otwartego ognia (w tym materiałów wybuchowych, czy pirotechnicznych).

Czy mogę mieć element odblaskowy?

Tak, ale sam element odblaskowy nie wystarczy, wskazane jest posiadać coś fizycznie emitującego światło.

Jaka jest długość i charakterystyka trasy?

Ponieważ bieg przewiduje dystans 10km, a wyznaczona trasa ma 5km długości, zawodnicy muszą ją pokonać dwa razy. Trasa jest nieatestowana, w całości prowadzi po utwardzonych miejskich ścieżkach. Limit na pokonanie dystansu wynosi aż 120 minut, z tym że pierwszą pętlę (5km) należy ukończyć w czasie 60min. Trasa jest płaska i szybka, więc będzie można się wykazać, jednakże tego dnia nie martw się zbytnio tempem swojego biegu, liczy się dobra zabawa!

Gdzie i kiedy odbędą się zawody?

Krakowski Bieg Świetlików w roku 2016 odbędzie się w Krakowie w dniach : 

  • EDYCJA LETNIA : 18 CZERWCA 2016r.
  • EDYCJA ZIMOWA : 17 GRUDNIA 2016r.

Miejsce startu i mety zostało wyznaczone na bulwarach wiślanym w okolicach Mostu Grunwaldzkiego (po stronie Wawelu). Trasa biegu wiedzie bulwarami wiślanymi. Tu znajdziesz dokładną mapkę.

Czy na miejscu będą przebieralnie?
Czy będę mógł zostawić gdzieś swoje rzeczy?

Tak – w Biurze Zawodów będą przebieralnie, toalety oraz depozyt, gdzie będzie można zostawić wszystko to, co nie będzie Ci potrzebne podczas biegu. Uwaga! Nie bierzemy odpowiedzialności za rzeczy wartościowe pozostawione w depozycie. Oprócz toalet w Biurze Zawodów w okolicach startu/mety do dyspozycji będą również kabiny TOI-TOI .

O której zaczyna się i kończy bieg? Jaki jest harmonogram?

EDYCJA LETNIA  [ 18 czerwca 2016r.]

  • 18:00  – otwarcie Biura Zawodów [I Liceum Kraków Pl. Na Groblach 9] [zapisy, wydawanie pakietów, depozyt]
  • 19:30  – zakończenie zapisów
  • 20:30  – zakończenie wydawania pakietów startowych
  • 21:30 – START (zamknięcie linii startu godz. 21.40)
  • 23:30 – dekoracja i  rozstrzygnięcie konkursu na najlepszą iluminację
  • 24:00  – zakończenie imprezy
 

Kategorie wagowe, a nie wiekowe? Czy to nie pomyłka?

Nie – to nie pomyłka. W naszym biegu jako jedyni w Polsce nagradzać będziemy w kategoriach wagowych, a nie wiekowych. Chcemy dać również szansę tym, którzy „noszą trochę więcej ciała”, niż inni. Zainspirował nas do tego pewien zawodnik biegający półmaratony w Perłach Małopolski, a ważący dobrze ponad 110kg. Stwierdził z uśmiechem, że kocha biegać, choć nie ma szans nigdy niczego wygrać. My mówimy, że właśnie teraz ma szansę! Nie jesteśmy odkrywczy w tym temacie. Podobnie dzieje się na biegach w Tajlandii, gdzie zawodnicy są klasyfikowani w kategoriach wagowych, a nie wiekowych. Chcemy zachęcić wszystkich, by spróbowali rywalizacji, inaczej niż dotychczas – w swojej kategorii wagowej. To może być dla Was zaskakujące doświadczenie.

Czy będzie pomiar czasu?

Tak – będzie pomiar czasu za pomocą cheepów montowanych na kostce. Zabawa – zabawą, ale impreza zachowa wszelkie znamiona profesjonalizmu: pomiar czasu, medale, numery startowe, dekoracja zwycięzców, fotorelacja itp.

Co czeka mnie na mecie?

Na mecie każdemu zawodnikowi wręczony zostanie medal. Po biegu w zależności od wieku zawodnika i jego preferencji, będzie można się napić do wyboru piwa/ wina/ kawy/ herbaty/ wody lub soku. Przy dobrej muzyce udekorujemy zwycięzców i ogłosimy wyniki konkursu na najładniejszą iluminację.

Co z nagrodami? Czy można będzie coś wygrać ?

Tak. Nagradzać finansowo będziemy tych, którzy szybko pobiegli lub pomaszerowali (kategorie OPEN K i OPEN M) oraz tych, którzy wykonali najpiękniejsze iluminacje. Nagrody są w przedziale od 50zł do 500zł. Po szczegóły odsyłamy do regulaminu. Najlepsi w poszczególnych kategoriach wagowych zostaną nagrodzeni pamiątkowymi pucharami. Wszyscy uczestnicy zostaną nagrodzeni – miejmy nadzieję – dobrą zabawą!

jak będzie padało lub będzie zimno, to CZY ZAWODY się odbędą?

Zawody odbędą się bez względu warunki atmosferyczne.

PYTANIA DOTYCZĄCE REJESTRACJI

Chcę pobiec. Jak można się zapisać na Krakowski Bieg Świetlików?

Rejestracji możesz dokonać poprzez internet lub bezpośrednio w Biurze Zawodów (o ile jeszcze będą miejsca). Po szczegóły dotyczące wysokości opłaty startowej oraz informacje o rabatach itp. odsyłamy do regulaminu. Po rejestracji internetowej automatycznie otrzymasz maila zwrotnego ze wszystkimi szczegółami m.in. z wysokością opłaty startowej, z terminami wpłat, oraz z numerem konta bankowego na który należy uiścić opłatę startową.

Wszystkim zdecydowanym na udział w zawodach rekomendujemy wcześniejsze zapisy.

Im bliżej dnia zawodów, tym cena wyższa. Wcześniejsze zapisy to oprócz gwarancji miejsca, imienny numer startowy.

Czy są jakieś rabaty od opłaty startowej?

TAK. Wysokość rabatów:

1.posiadacze Certyfikatu PERŁY MAŁOPOLSKI rabat - 20%

Szczegóły na www.perlymalopolski.pl

2.posiadacze KARTY BIEGACZA FESTIWALU BIEGOWEGO rabat - 5%

3.małżonkowie rabat – 10%

4.zawodniczki i zawodnicy w wieku powyżej 60 lat rabat – 10%

5.zawodniczki i zawodnicy w wieku poniżej 18 lat rabat – 10%

Rabaty mogą się łączyć z tym, że maksymalna wysokość rabatu to 20%

Czy muszę odebrać pakiet osobiście?

Nie, możliwe jest upoważnienie osoby trzeciej do odbioru pakietu. Upoważnienie może być w formie papierowej lub mailem.

Gdzie mogę wybrać rozmiar koszulki?

Rozmiar koszulki wybiera się podczas zapisów internetowych. Jest przewidziany jeden wzór koszulki na cały sezon. Koszt koszulki to 30zł. Jeżeli chcesz nabyć koszulkę to dolicz tę kwotę do opłaty startowej. 

Mam 16 lat, czy mogę biec?

Możesz. Nie ma ograniczeń wiekowych dotyczących startujących zawodników ale młodociani zawodnicy muszą posiadać pisemną zgodę rodzica, bądź opiekuna na udział w biegu.